Czy oferowane produkty powstają na polskim rynku?

Jesteśmy polskim producentem, założyliśmy rodzinną firmę w 1991 roku. Surowiec naturalny – puch gęsi – jest kupowany w Polsce. Natomiast włókna, tkaniny, ze względu na brak odpowiednich producentów w kraju, przywozimy zza granicy. Są to specjalistyczne, wysokiej jakości surowce.

Ile procent puchu powinna zawierać kołdra, a ile poduszka puchowa?

W przypadku poduszek to pytanie w stylu: jak twardy powinien być materac? Twardość poduszki to kwestia indywidualnych upodobań. Komfort jej użytkowania zależy od oczekiwań klienta i osiągnięcia ulubionej pozycji podczas snu. Im większy procent zawartości puchu, tym poduszka staje się bardziej miękka i niżej się na niej leży. W przypadku kołder wyższa procentowo zawartość puchu pozwala stworzyć lepszy jakościowo wyrób. Jest on lekki, miękki, dobrze filtruje powietrze i doskonale odprowadza wilgoć.

Ile powinna ważyć dobra kołdra czy poduszka?

Na wagę produktu składa się wiele czynników. Im wyższa klasa czystości użytego puchu (wyrażona w % zawartości puchu, np. 90%, 100%), tym wyższa jego sprężystość. Z kolei im większa sprężystość, tym mniej trzeba użyć surowca, by uzyskać odpowiednią klasę ciepłoty wyrobu. Dlatego kołdry z puchu 100% mają mniej wypełnienia, niż np. z puchu 70%. Nie oznacza to, że mniej “grzeją”, lecz że są lżejsze i przyjemniejsze w użytkowaniu. Tym bardziej, że tkaninę wierzchnią dobiera się adekwatnie do jakości puchu. Im wyższa klasa puchu, tym lepsza tkanina - delikatniejsza i lżejsza. Przekłada się to finalnie na łączną wagę całego produktu.

Na rynku znajdziemy wiele, różnej jakości, produktów do spania. Co zatem wyróżnia kołdry AMZ?

Jakimi atestami została uwiarygodniona jakość produktów?

Wysoka klasa użytych surowców. Staranność i estetyka wykonania. Dbałość o detale.

W jaki sposób należy dbać o codzienną higienę produktów?

Czy macie w pamięci widok pościeli wietrzącej się na balkonach, tarasach, w oknach? Dawne metody pozostają niezawodne! Wyroby należy wietrzyć możliwie często – np. raz w tygodniu (można też raz w miesiącu). Wystawienie kołdry i poduszki na słońce lub mróz (oprócz deszczowej aury, która nie sprzyja) pomoże w utrzymaniu właściwości produktów. Najważniejszą czynnością w pielęgnacji jest regularne strzepywanie. Codziennie rano należy wykonać następujący zabieg: chwycić za narożniki poduszki/kołdry i energicznym ruchem wstrząsnąć je. Surowiec naturalny (zwłaszcza w poduszkach) ma tendencję do upychania się w narożnikach, toteż regularne wstrząsanie zapobiega grupowaniu się pierza.

Jak dbać o czystość produktów i usuwać ewentualne plamy?

Plamy najlepiej usuwać działając miejscowo z użyciem odpowiedniego środka. Najbezpieczniej mokrą szmatką (np. woda + mydło). Wszystkie informacje dotyczące sposobu prania i suszenia, dopuszczalnych detergentów oraz konserwacji zawarte są w kartach produktu danego wyrobu (kolekcji) oraz na wszywkach informacyjnych bezpośrednio przy wyrobach.

Czy wyroby można umieszczać w ciasnych pojemnikach do prania?

Nie ma ku temu przeciwskazań. Produkty mogą być prane z użyciem pojemników czy woreczków. Najważniejsze, by dobrze je wysuszyć oraz roztrzepać puch, który w czasie prania może się skleić.

Ile lat posłuży nam puchowa kołdra i poduszka?

Zgodnie z ogólnymi zaleceniami zdrowotnymi, kołdra puchowa może posłużyć 10 lat i dłużej, a poduszka, z założenia, ok 3 lat. Na trwałość wyrobu i jego żywotność wpływa szereg istotnych czynników (oprócz jakości wykorzystanych surowców). To od nas zależy właściwe użytkowanie produktów (np. nie powinno się leżeć na kołdrze, gdyż puch szybciej starci sprężystość poprzez ugniatanie) i stosowanie zalecanej konserwacji (jak choćby bardzo ważne codzienne, poranne strzepywanie). Dłużej cieszyć się będą produktem osoby lżejsze, nie mające problemu z nadmierną potliwością oraz śpiące w pozycjach klasycznych (poduszkom nie służy zwijanie w kłębek, ugniatanie plecami, spanie na narożniku). Nasze produkty powstają z wysokogatunkowych surowców, pozwalających, przy właściwym użytkowaniu, cieszyć się ciepłotą, sprężystością i wygodą ulubionej kołdry i poduszki przez wiele lat.